Proti zásahu španělského policejního dobytka se na ochranu voličů nebáli postavit katalánští hasiči

BARCELONA | Referendum v Katalánsku bylo postiženo policejní brutalitou vyvolanou fašistickou vládou z Madridu, tak nařídila policii blokovat volební místa. Na ochranu voličů, kteří byli biti obušky a bylo do nich stříleno gumovými projektily, které jsou ve Španělsku již na tři roky zakázány k užití, se postavili katalánští hasiči. „Žluté helmy proti černým helmám,“ komentuje tento stav slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Hasiči v Katalánsku bránili voliče před fašistickým dobytkem

Hasiči již ve středu slíbili místním občanům, že během plánovaného zásahu španělské policie, která měla za úkol zabránit hlasování v katalánském referendu, zajistí klidný průběh volby. A tak hasiče před bránou univerzity, kde zaujali pozice, povzbudil dav známým heslem ze španělské občanské války z 30. let „No pasarán!“ (Neprojdou).

V Katalánsku největší masakr páchaly Civilní gardy, což lze označit jako celošpanělskou policii, kdy katalánská policie se postavila na stranu voličů. Hasiči byli obušky nakonec zbiti fašistickým dobytkem v uniformách Civilní gardy pod velením fašistické vlády v Madridu.

Reklama: