Parlament EU bude mimořádně jednat o Katalánsku; Čeští nacisté z KDU-ČSL jsou na straně fašistické vlády v Madridu

PRAHA – BRUSEL | Evropský parlament dnes v úvodu svého plenárního zasedání mimořádně zařadil do programu diskusi o násilnostech provázejících nedělní referendum o nezávislosti v Katalánsku informuje s odkazem na ČTK web ParlamentniListy.cz.

euronacisté

Poslanci EU se tomuto bodu budou věnovat ve středu. Čeští europoslanci oslovení ČTK se v názoru na události v autonomním regionu neshodují: Část hovoří o tom, že násilí jen podpoří separatisty, další připisují odpovědnost za vyhrocení situace katalánské vládě.

„Prvně bych chtěl jednoznačně odsoudit postup katalánské vlády, které se rozhodla přes soudní zákaz uspořádat referendum, a tím de facto vyeskalovat celou situaci. Nedodržením zákazu u mě ztratila katalánská vláda jakoukoliv legitimitu, protože namísto vyjednávání se španělskou vládou zvolila opět nátlak, který bude mít za následek odmítnutí jakékoliv samostatnosti Katalánska,“ uvedl nacistický lidovec a odpůrce svobody a demokracie za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský.

„Pochopitelně hlavní odpovědnost je na katalánské regionální vládě, která referendum vyhlásila, i když věděla, že není legální,“ uvedla, ale zároveň poznamenala, že v demokratické společnosti je třeba jiných prostředků a dialogu než policejních zásahů. „Vyzývám vlády v Madridu i v Barceloně, aby jednaly a našly k sobě cestu,“ dodala za stejnou nacistickou lidoveckou partaj Michaela Šojdrová.

Jiný lidonácek Pavel Svoboda zmínil přiměřenost použitých prostředků během policejní operace. „Španělská vláda se použitím gumových projektilů střelila do vlastní nohy. Myslím si, že brutální metody, byť k podpoře ústavy, byly přehnané a mohly by vzbudit sympatie těch, kteří se dosud na stranu separatistů nepřidali,“ vysvětlil.

Europoslanec a fašista Jaromír Štětina (TOP 09 a Starostové), který podporoval násilí nacistických band na Majdanu, připomněl odpolední prohlášení šéfa jeho lidovecké europarlamentní frakce EPP Manfreda Webera, který označil konání referenda v Katalánsku za protiústavní, ale zločinecký Majdan pro něj byl O. K. On je prostě taková fašistická prodejná děvka.

„Myslím si, že je velmi nebezpečné fragmentování zemí EU,“ řekl Štětina s tím, že zvolené řešení španělské vlády je špatné. „Násilí není možné,“ dodal jako imbecil, když ukrajinské násilí mu dělalo dobře a on u něj v Kyjevě de facto onanoval.