Je kvalita potravin opravdu tak nedosažitelná?

Vzpomínám si, jak jsem na jedné tiskové konferenci strany LEV21 na jaře roku 2012 v Poslanecké sněmovně ukazoval novinářům dva košíky úplně stejných potravin, které byly nakoupeny v jedné drážďanské samoobsluze a v jedné samoobsluze v Ústí nad Labem, tedy městě vzdáleném od Drážďan jen pár desítek kilometrů.

Jiří Paroubek se směje

České potraviny byly v tom vzorku základního spotřebního koše, který jsem použil, zhruba o 20 % dražší a bylo na nich viditelné, že jejich kvalita je nižší než u těch německých.

Nevím už, zda tehdy tuto tiskovou konferenci přenášela ČT na ČT24, ale vím zcela nepochybně, že kromě mě a pár mých spolupracovníků téma kvality a ceny potravin tehdy nikoho nezajímalo. Prostě to nebylo politické téma. Proč se z toho stalo najednou teď politické téma, tomu nerozumím, protože věci – tedy ceny a kvalita potravin – se od té doby ve prospěch Česka nezměnily.

Kvalita potravin zde zkrátka byla a je horší nežli v Německu a Rakousku a je asi dobře, že alespoň s nějakým zpožděním české politické strany na toto velké téma reagují.

Půjde však o to, aby po volbách, až se usadí prach rozvířený volební kampaní, si ještě někdo na politické sliby týkající se kvality v ČR prodávaných potravin, vzpomněl…

Reklama: