Odsuzujeme brutální masakr voličů ve Španělsku

Hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) důrazně odsuzuje brutální násilí, kterého se dopustily španělské ozbrojené složky na vlastních občanech. Občané Katalánska měli plné právo vyjádřit svůj názor o referendu, informuje hnutí na svém webu.

hnutí SPD

„Způsob, jakým tomu státní moc chtěla zabránit, je bezprecedentně násilný a 2. 10. 2017 můžeme zapsat jako den za přímou demokracii. Ukázala se pravá tvář tzv. demokracie EU,“ míní v prohlášení a dodávají, že pokud lidé žádají skutečnou změnu, která se nehodí vládnoucím mafiím, jsou napadeni způsobem, za který by se nemusel stydět fašistický, natož komunistický režim.

„SPD požaduje důraznou reakci českého Ministerstva zahraničí a požaduje neprodlené schválení zákona o všeobecném referendu v České republice,“ vyzývají.

Kdy dále dodávají, že odkládání schválení tohoto zákona současnou vládou a brutální útok na občany hlasující v katalánském referendu, jsou dvě strany stejné mince. „Jde o součást politiky EU nepřipustit prosazení vůle občanů. Přijďte k volbám a podpořte SPD – podpořte právo na všeobecné referendum,“ burcuje závěrem SPD.

Reklama: