Elektronický recept na léky může klidně zavinit i smrt pacienta

Elektronický recept. Bude povinný od 1. ledna, ten člověk co je teď chvíli ministrem zdravotnictví to považuje za svoji prioritu…

Jiří Binter

Bojím se, že většina lidí netuší o co jde. Zkusím to vysvětlit normálně. Když přijdete pro recept tak ho nedostanete. Dostanete čárový kód (pokud bude fungovat internet a nespadne centrální úložiště dat). S tím čárovým kodem půjdete do lékarny, lékárník ho přečte (pokud nespadne internet a centrální úložiště) a vydá vám lék – pokud ho má. Když ho nemá, tak jiný lék vám vydat nesmí a máte smůlu…

Když budete chtít recept pro babičku – máte smůlu, musí si pro recept přijít sama… Nebo ho doktor může poslat babičce na mobil!! Když bude babička v domově důchodců tak se asi musí naučit s mobilem, jinak nedostane nic. Kdyby náhodou doktor napsal normální recept tak má hned 2 miliony pokutu!

Navíc se ty čárové kody budou evidovat kdesi v nějakém úložišti, takže kdo bude mít zájem, tak s trochou šikovnosti si zjistí že paní X.X. má rakovinu protože bere na to léky a pán Y.Y. má potíže s erekcí protože bere Viagru a ještě je blázen protože bere prášky na hlavu.

Tohle fakt chceme? V žádné rozumné zemi to není, všude fungují papírové recepty. Jediný užitek z toho bude mít firma která spravuje to centrální úložiště dat. Vadí to doktorům, lékárníkům i sdružení pacientů pana Olejára.
Bohužel většina lidí si myslí že elektronický recept je to, co vytiskne doktor na tiskárně – a ne tahle hrůze co nás čeká. No a politikům to nevadí vůbec. Není jediná strana která by bylo proti tomu!

Vážení politikové co budete zvoleni – a že vás pár v přátelích mám… Jardo, Jano, Václave, Filipe, Pavle – takhle začnete volební období? Po Novém roce vás čekají opravdové problémy. Systém určitě spadne – pamatujete problémy s evidencí motorových vozidel – a to bylo podstatně méně údajů. Lidi nedostanou svoje léky. A doktoři a lékárníci se budou bouřit… Jestli bude stávka, budu jeden z prvních který do toho půjde.

Elektronický recept.
Bude povinný od 1. ledna, ten člověk co je teď chvíli ministrem zdravotnictví to považuje za svoji…

Zveřejnil(a) Jiří Binter dne 4. říjen 2017

Reklama: