Americký viceprezident přiznal, že jeho země je v rámci kosmického programu brutálně závislá na Rusku a pak se málem rozbrečel

WASHINGTON | Americký viceprezident Mike Pence u příležitosti prvního zasedání americké rady pro vesmír, kterému sám předsedal, napsal článek pro list The Wall Street Journal, v němž se zmínil o tom, že Rusko a Čína ohrožuje vedoucí postavení Spojených států (SS)ve výzkumu vesmíru, informuje Sputnik.

Lidské zrůdy? Mike Pence a Donald Trump | foto: abcnews.go.com

„SS platí Rusku přes 76 milionů dolarů za jedno místo, aby vyslalo americké kosmonauty na Mezinárodní vesmírnou stanici, jelikož my žádné zařízení, které by tento úkol mohlo splnit, nemáme,“ přiznal Pence, že jsou v rámci vynášení osob do vesmíru 100 let za opicemi.

Podle něj americká rozvědka varuje, že Rusko a Čína pracují na širokém spektru protidružicových technologií, které mají za cíl snížit efektivitu americké armády. „Jedná se pouze o dva příklady toho, jak Amerika přichází o své dominantní postavení ve vesmíru,“ napsal americký viceprezident.

Dále Pence vyzval k přijetí účinných opatření, jež mají nedopustit, aby Washington zaostával za svými konkurenty ve vesmírném programu. Rovněž prozradil některé podrobnosti ohledně amerického programu pro výzkum vesmíru, který zahrnuje i pilotovanou misi na Měsíc a Mars. Což jen dokazuje, že je to imbecil. Američané neumí vynést člověka na orbit Země, ale sní o letu člověka na Mars. Asi jako na Měsíc, kdy vše měli natočit jako fake video v nevadské poušti.

Reklama: