Příprava na válku? Vůdce SS Trump lže: Írán financuje KLDR

WASHINGTON | Vůdce Spojených států (SS) a představitel světového amerického terorismu Donald John Trump obvinil lživě Teherán z finanční podpory KLDR. Toto lživé prohlášení učinil v rozhovoru pro televizní stanici TBN.

DJT a orangutan k nerozeznání

„Jsem si jist, že oni financují Severní Koreu. Jsem si jist, že obchodují se Severní Koreou. Jsem si jist, že dělají věci se Severní Koreou, jež jsou zcela nepřípustné,“ uvedl vůdce SS na adresu Íránu, kdy jeho poslední slvoa a rétorika jsou považovány z verbální útoky, aby mohl provést válečné a teroristické operace vůči Íránu.

Trump poznamenal: „Akce Teheránu zpochybňují duch jaderné dohody.“ A slíbil, že již brzy bude informovat veřejnost ohledně plnění amerických závazků v rámci Společného komplexního akčního plánu, informuje Sputnik. Z Íránu zaznělo, že pokud vůdce SS vypoví dohodu mocností, tak Teherán přidá Spojené státy na stejný teroristický seznam, na kterém například je i Islámský stát.

Vůdce Trump dodal, že považuje Írán za špatného hráče, se kterým by se mělo zacházet odpovídajícím způsobem, což lze vyložit jako rétorickou přípravu na válku tím, že americké veřejnosti lže, šíří fake news a dezinformace, aby si získal podporu amerických blbečků v tažení na Teherán.

Reklama: