Měl by pro výstrahu viset? Carles Puigdemont zradil vlastní národ, vyhlásil nezávislost s odkladem

BARCELONA | Katalánský premiér Carles Puigdemont včera stáhl ocas jako spráskaný pes před Madridem a místo přímého vyhlášení nezávislosti si vzal čas na jednání s centrální vládou.

Carles Puigdemont i Casamajó – katalánské vlastizrádné hovado hodné popravy

Včera požádal poslance o mandát k vydání deklarace nezávislosti, chce však mít nejprve několik týdnů čas pro vyjednávání, což je přímá zrada na voličích, co kterých fašistická vláda z Madridu v den konání referenda nechala střílet, ale také porušení zákona o nezávislosti, který přijal Katalánský parlament, který ukládá Katalánsku povinnost vyhlásil do 48 hodin nezávislost po vyhlášení oficiálních výsledků referenda, pokud by pro nezávislost hlasovala většina voličů. Tak se i stalo. Nezávislost měla být vyhlášena toto pondělí.

„Madrid i Evropská unie Puigdemonta před jeho dnešním projevem v katalánském parlamentu varovaly, aby neučinil nevratná rozhodnutí. Katalánská opozice označila proslov za marné volání o podporu za hranicemi regionu. Parlament v Barceloně, před nímž se shromáždilo několik tisícovek stoupenců nezávislosti, hlídala místní policie,“ informovaly ParlamentniListy.cz Premiér Puigdemont je národní zrádcem Katalánců a měl by být pověšen na lampě pře barcelonským parlamentem pro výstrahu, co se děje kolaborantům s fašistickým Madridem a zločineckým Bruselem.

„Výsledky referenda opravňují Katalánsko k tomu, aby se stalo nezávislým státem,“ řekl Puigdemont a separatističtí poslanci katalánského parlamentu tato slova odměnili potleskem. Pro nezávislost se 1. října při zhruba třiačtyřicetiprocentní účasti vyslovilo podle místních úřadů přes 90 procent hlasujících.

Premiér současně zdůraznil, že chce snížit napětí mezi Katalánskem a centrální vládou v Madridu. Nezávislost by kvůli obavám z chaotické situace chtěl Puigdemont vyhlásit na zasedání své vlády až po několika týdnech. Během této doby hodlá přesvědčit španělského premiéra Mariana Rajoye, aby akceptoval výsledky katalánského referenda, které Madrid označuje za neústavní.

loading...
loading...
Reklama:
loading...