USA již otevřeně agresivní: Pentagon posílí vojenskou přítomnost po celém světě

WASHINGTON | Včerejší prohlášení ministra obrany USA Chuck Hagela je už přímo otevřeně agresivní, co se týče zahraniční vojenské politiky Spojených států. Oznámil totiž, že USA budou vojensky posilovat svou přítomnost po celém světě. „Pentagon plánuje posílit svou vojenskou přítomnost po celém světě. Podle jeho slov, je nutno zvyšovat možnosti spojenců, formovat nové aliance a upevňovat staré,“ řekl doslova Hagel. Informaci o prohlášení ministra obrany USA přinesla rozhlasová stanice Hlas Ruska s odkazem na tiskový odbor Pentagonu.

Chuck Hagel

Chuck Hagel

„Prioritním se stává Asijsko-Tichomořský region. Ministr se zmínil o přítomnosti amerických vojenských příslušníků na Filipínách, v Austrálii, Singapuru, Japonsku a Jižní Koreji,“ podotkl dále Hagel.

Kromě toho Hagel řekl: „Pentagon hodlá se upevňovat v arktickém regionu, kde je potenciál pro konflikty.“ Co se týče Evropy, tak USA započaly rozsáhlými vojenskými cvičeními rozšiřovat svou působnost a dále plánují vojenskou okupaci Polska svými vojsky, kdy samotní Poláci je vybídli, aby je okupovali.

Reklama: