ČT zestátnit, míní Okamura

PRAHA | Předseda SPD Tomio Okamura se domnívá, že veřejnoprávní Českou televizi je možné odpolitizovat jenom tím, že bude zestátněna. Uvedl to v rozhovoru pro server ČeskáMédia.cz, ze kterého citují ParlamentniListy.cz.

Tomio Okamura | reprofoto: youtube.com

Úvodem se Okamura vyjádřil k mainstreamovým médiím. Ta jsou podle něj probruselská, proimigrační a proislámská. „Nemají rádi přímou demokracii. Považují se za elity. V těch médiích mě nevidíte, protože zastávám jiné názory než oni. Nedemokraticky ovlivňují mínění voličů. Mají fašizující tendence, kdy názorový oponent s nepohodlnými názory je umlčován a dehonestován,“ zmínil Okamura. A netajil se ani názorem, že podle něj tady panuje cenzura.

Strana SPD je podle jeho slov ostrakizována v médiích. „Ale mnozí lidé už zjistili, že to není pravda,“ poukázal Okamura na sílu sociálních sítí. „Média si myslela, že když nás budou ignorovat, tak nás zničí. Ale lidé nás začali vyhledávat přes sociální sítě a udělali si o nás vlastní obrázek. Podařilo se nám tak informovat o našich současných názorech,“ pochvaluje si Okamura to, že statisíce lidí dostává prostřednictvím sociálních sítí necenzurované informace.

Podotkl, že ví o situaci, kdy radní pro rozhlasové a televizní vysílání nyní poslali stížnost na televizi Barrandov, že je v ní často. Byl totiž pozván do předvolebního vysílání. „To je zajímavé, že za celé čtyři roky neposlali stížnost třeba na ČT, Primu nebo Novu, že tam Okamura není vůbec. To nikomu nevadilo,“ rozlítil se.

Své pak Okamura také řekl k veřejnoprávním médiím a jejich politizaci, kdy podle něj jsou to loutky v rukách politiků. On sám by odpolitizování chtěl řešit zrušením koncesionářských poplatků a zestátněním České televize i Českého rozhlasu. Neopomněl také uvést, že jeho strana SPD by chtěla zavést přímou volbu ředitele České televize.

loading...


Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Okamura-odhalil-co-by-provedl-s-CT-507714

loading...

Komentáře:

Vaše osobní údaje budou použity k vyřízení publikování Vašeho komentáře, ke zvýšení spokojenosti po celou dobu procházení tohoto webu,
a k dalším účelům popsaných na stránce ochraně osobních údajů.
Reklama:
loading...