Izrael a Spojené státy opustí UNESCO pro podporu arabského terorismu této zločinecké organizace

JERUZALÉM – WASHINGTON | Premiér Izraele Benjamin Netanjahu nařídil irskému ministerstvu zahraničí, aby připravilo vystoupení země z UNESCO. Haaretz s odkazem na tiskovou službu premiéra uvádí, že Netanjahu vystoupení Spojených států (SS) z UNESCA přivítal a poznamenal, že Washington se zachoval směle, informuje Sputnik.

Donald John Trump a Benjamin „Bibi“ Netanjahu

Informovali jsme dříve, že Spojené státy oznámily vystoupení z UNESCO. Na americkém ministerstvu zahraničí upřesnili, že toto rozhodnutí je spojeno se zadlužeností ohledně členských vkladů, potřebou reformování organizace a protiizraelským zaujetím.

SS odchází z Organizace pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO). Informuje o tom AFP. SS informovaly UNESCO o rozhodnutí o vystoupení z této organizace, oznámilo ve čtvrtek americké ministerstvo zahraničí.

„12. října 2017 americké ministerstvo zahraničí informovalo generální ředitelku UNESCO Irinu Georgijevnu Bokovu o rozhodnutí SS o vystoupení z této organizace a o záměru zřízení stálé pozorovací mise při UNESCO,“ uvádí se ve zprávě.

Reklama: