Falšování voleb nachystáno. Někdo ukradl volební průkazy. Stojí za tím Chovanec?

PRAHA | Ztratily tisíce nevyplněných voličských průkazů. Pokud je někdo vyplní a zneužije, může volit hned několikrát, v různých volebních místnostech. Dopustí se tak fakticky volebního podvodu, informuje server parlamentnilisty.cz s odkazem na info.cz. Právě na toto má dohlížet ministerstvo vnitra. Ukradl tyto voličské průkazy někdo v režii socanského Chovance?

Chovenc jako chovanec čučí do pí…

Města a obce, např. Lučany nad Nisou, nahlásily ministerstvu vnitra ztrátu volebních průkazů. Celkem se prý ztratilo až pět tisíc volebních průkazů. Pokud je někdo záměrně ukradl a chystá se je zneužít, může v rozporu se zákonem ovlivnit volby.

Když kdokoli průkazy vyplní a vyrazí s nimi do různých volebních místností, s velkou pravděpodobností bude moct volit opakovaně. Tento podvod bude relativně těžké prokázat. Ministerstvo vnitra sice uveřejnilo čísla průkazů, ale je otázka, zda členové volební komise prověří všechny odevzdané voličské průkazy s čísly ukradených průkazů.

„Pustili nám pouze video z minulých voleb, kde je zmínka o voličském průkazu,“ potvrdil pro server člen volební komise na Praze 10. Zdá se tak, že někteří členové volební komise ani nebudou vědět, že by čísla průkazů měli kontrolovat. Podobně prý hovoří i členové volebních komisí z dalších měst, jejichž identitu server zná, ale nezveřejní ji. Pět tisíc hlasů přitom může za určitých okolností rozhodnout také o vítězi voleb.

Reklama: