Andy Babiš zahájil hned z rána povolební jednání. Jako první dorazil kolega z StB soudruh Vojtěch Filip

PRŮHONICE | Vůdce Andrej Babiš v neděli odstartoval povolební vyjednávání. Podle informací České televize se jako první sešel s komunisty. Dalšími „pány na holení“ budou zřejmě Starostové, ironizuje server ParlamentniListy.cz o vývěru poslušné děvky pasákem.

Dva StBáci – Vojtěch „Falmer“ FIlip a Andy „Bureš“ Babiš

Předseda komunistů Vojtěch Filip přijel na jednání s vyjednávacím týmem hnutí ANO do Průhonic. „Filip do Průhonic přišel v doprovodu předsedy poslaneckého klubu KSČM Pavla Kováčika. Na otázku, zda by se na schůzce mohla řešit podoba budoucí koalice, ČT odpověděl, že to neočekává,“ napsal server veřejnoprávní televize. Filip s Babišem spolu jednali desítky minut.

„Jako další prý budou s ANO jednat Starostové a nezávislí. Od dvou hodin odpoledne. Volební lídr hnutí Jan Farský ale v posledních několika hodinách případnou spolupráci s hnutím ANO vyloučil, takže i tady půjde především o rozložení sil ve sněmovně,“ informuje zmíněný server zaměřený na politické dění.

Své setrvání v opozici jasně deklarovala i ODS. Martin Kupka veřejnoprávní televizi jasně řekl, že ODS bude nejsilnější demokratickou opoziční stranou, kdy i nejúspěšnější kandidát za ODS a vůbec druhý celkově za Babišem Václav Klaus, ml. také odmítl jakoukoliv spolupráci s Babiše.

Reklama: