Mach končí… Vůdci SSO rezignují po katastrofálním neúspěchu ve volbách

PRAHA | Členové Republikového předsednictva Strany svobodných občanů Petr Mach, Josef Káles, Jiří Kubíček, Terézia Mlýnková Išková a Radim Smetka rezignují na své funkce. Funkce v předsednictvu fakticky opustí v den zvolení nového předsedy strany, což by mělo být 18. listopadu, informuje web Svobodných.

foto: svobodni.cz

U Strany svobodných občanů je to tradice, kdy vedení odstoupí po volbách, jelikož každé volby jsou tragické.“Strana svobodných občanů děkuje voličům za hlasy a lituje, že hlasů nebylo tolik, aby myšlenky, které Svobodní prosazují, měly zastoupení v Poslanecké sněmovně. Členové vedení strany děkují všem kandidátům, členům, příznivcům, dárcům a podporovatelům, kteří se zapojili do volební kampaně,“ píše v tiskovém prohlášení tiskový mluvčí SSO Martin Rumler.

Ten dále dodává, že volební výsledek je pro Svobodné jednoznačným neúspěchem, ze kterého strana musí vyvodit důsledky a ponaučení. „Přesto jsme přesvědčeni, že program Svobodných je výjimečný, má trvalou hodnotu a má smysl ho prosazovat pod značkou Svobodných i nadále,“ uvedlo předsednictvo ve svém usnesení.

Dosavadní předseda strany Petr Mach zvažuje, že už o místo předsedy usilovat nebude. „Ale ať už se rozhodnu jakkoli, leží mi budoucnost Svobodných na srdci a chci být politicky aktivním členem strany i nadále,“ říká Petr Mach.