Je BIS infiltrována mu-slimáky, když tají jejich radikálnost v ČR a sleduje prokurdské aktivity?

PRAHA | Celosvětová situace v oblasti terorismu se v roce 2016 promítla do vývoje v ČR. Aktivity Islámského státu (IS) v Iráku a v Sýrii, stejně jako teroristické útoky jeho příznivců v evropských státech, vyvolaly negativní reakce mezi českými muslimy i českou většinovou společností, cituje server euRABIA.cz z Výroční zprávy BIS za rok 2016.

Ilustrační snímek

Dále se dočteme, že Na tento vývoj reagovala BIS intenzivnější činností v oblastech boje proti šíření islamistické radikalizace, aktivitám mezinárodních teroristických sítí a procesu zneužití migrace islamistickými teroristy k průniku do EU. Navíc i – Kromě toho se BIS věnovala problému kurdských milicí a jejich možné podpory, financování terorismu a působení zpravodajských služeb Íránu. Kdy kurdské milice považuje za teroristy, ale arabské teroristy z Palestiny, kteří mají stejný cíl nesleduje a mezinárodně jsou považování za legitimní.

Článek dále čerpá z Výroční zprávy tajné služby: BIS zaznamenala několik jednotlivců, kteří se ve svých projevech inspirovali myšlenkami vycházejícími z islamistických ideologií. „Nositelé těchto myšlenek však zůstali ve svých názorech osamoceni, nedostali v průběhu roku prostor k tomu, aby své názory a postoje mohli šířit v české muslimské komunitě, jejíž umírněný charakter tak byl zachován,“ otevřeně lže BIS ve svém výstupu. Je tedy mu-slimáky infiltrovaná? V minulosti měl BIS na starosti socan Bublan, který se netají svými radikálními postoji a s vůdcem českých mu-slimáků má velmi zajímavé vztahy.

Muneeb Hasan Alrawi a František Bublan | foto: stalo-se.cz

Výroční zprávu BIS komentuje redaktor euRABIA.cz Lukáš Lhoťan takto: Podobné tvrzení psala BIS i o letech 2009, kdy se pak ukázalo, že v brněské mešitě se opakovaně kázála nenávist k židům a nevěřícím. Přesto tehdy BIS tvrdila, že žádne projevy radikalismu nejsou mezi českými muslimy – takže o nich nevěděla nebo je tajila?“ Své tvrzení o tom, že mu-slimáci jsou u nás radikalizovaní a že se nejedná o osamocené jedince dokládá videem:

O tom jak české bezpečností složky jsou prorostlé mu-slimáckou mafií a tureckým hlubokým státem psal ve svém autobiografickém díle i v Česku nelegálně vězněný a policií pronásledovaný kurdský aktivista s českým, ale i německým státním občanstvím MUDr. Yekta Uzunoglu, kdy knihu trefně pojmenoval Islamistický TROJSKÝ KŮŇ v České republice.

Reklama: