Od teroristů bylo osvobozeno více než 90 % území Sýrie

MOSKVA | Od teroristů je již osvobozeno více než 90 % území Sýrie. To řekl ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin na setkání s vyššími důstojníky a prokurátory u příležitosti jejich jmenování na jejich pozice a povýšení, informuje světová zpravodajská agentura Sputnik.

Vladimir Vladimirovič Putin (9. 5. 2017) | foto: Sputnik

„Znovu bych chtěl poděkovat našim vojákům, kteří se účastní provedení protiteroristické operace v Sýrii. Díky jejich odvaze, jasným a profesionálním činům a chrabrosti se podařilo hluboce zlomit situaci. Od teroristů již bylo osvobozeno více než 90 procent syrského území,“ řekl prezident.

Připomněl, že v těsné spolupráci se syrskou vládou a zahraničními partnery se vytvářejí zóny deeskalace, pokračuje se v procesu politického řešení a civilního usmíření.

„Bojové činnosti proti teroristům — a zdůrazním, to nejsou nějaké slabě organizované bandy, ale dobře vyzbrojené, vycvičené, štědře finančně podporované a motivované organizace — ukázaly kvalitu a rostoucí možnosti ruských vzdušně kosmických sil, naší armády a flotily. Tento potenciál je nezbytné nadále upevňovat, zavádět nové perspektivní systémy zbraní a zvyšovat efektivitu bojového tréninku,“ uzavřel ruský prezident Putin, Vladimir Vladimirovič.

Reklama: