Španělsko má politické vězně, kteří plnili vůli svých voličů. Katalánská vláda je ve vazbě a premiér v exilu

MADRID | Agentura Reuters informuje o tom, že soud poslal do vazby osm bývalých členů katalánské vlády. Členové regionální vlády Katalánska čelí obvinění ze vzpoury a dalších trestných činů. Na katalánského expremiéra Carlese Puigdemonta byl údajně vydán evropský zatykač. Tuto informaci však zatím soud nepotvrdil, informují ParlamentniListy.cz o fašistických praktikách Španělska za podpory zločinecké EU.

Vlajka fašistického Španělska v plamenech

Soud v Madridu poslal do vazby devět členů katalánské regionální vlády, která vyhlásila nezávislost na Španělsku. Několik členů vlády včetně regionálního premiéra Carlese Puigdemonta však prozatím ve vazbě neskončilo.

Politici se totiž nedostavili k soudu, který je připraven řešit jejich obvinění z velezrady. Té části katalánské populace, která touží po nezávislosti, se soudní verdikt ani trochu nelíbí a vyzývají k demonstracím před regionálním parlamentem.

Puigdemontův belgický právní zástupce konstatoval, že se jeho klient vrátí do vlasti, až bude mít zaručen spravedlivý proces. V hodnocení Puigdemonta je rozdělena i katalánská společnost. Část lidí expremiéra do krve hájí, ale druhá část absolutně nechápe, proč politik utekl ze země. Mnozí Katalánci proto mají svého expremiéra za zbabělce.