Evropský soudu pro lidská práva obdržel čtyři žaloby na fašistickou vládu v Madridu za porušování lidských práv v Katalánsku

ŠTRASBURK | Fašistickým pučem Španělské vlády nelegitimně sesazený katalánský premiér Carles Puigdemont, který našel dočasný azyl před zločineckou vládou z Madridu v Belgii, a předsedkyně katalánského parlamentu Carme Forcadell podali žalobu vůči Madridu u Evropského soudu pro lidská práva (ESLP). Uvedla to v pátek tisková agentura Belga.

Ilustrační snímek

Celkem soud obdržel čtyři žaloby na porušování lidských práv španělskými fašisty v Katalánsku, které vyhlásilo nezávislost na Španělsku a králi a vyhlásilo svobodou republiku. „Soud potvrdil, že byly podány čtyři žaloby katalánských zástupců,“ uvedl mluvčí ESLP, soudní instituce ze Štrasburku fungující při Radě Evropy.

ESLP dostal podobné individuální stížnosti i ze strany tří občanů Španělska. Soudní instituce Rady Evropy se tak stala dalším hráčům ve sporu o svobodu na právo sebeurčení a totalitními praktikami Španělské vlády, který své politické odpůrce zavírá do vězení a do voličů při referendu střílí v EU zakázanými gumovými projektily.

Reklama: