Cikáni: Nevolte Zemana! Lepší kampaň a zadarmo si nemohl přát

PRAHA | Proti slovům prezidenta Miloše Zemana o tom, že mezi nepřizpůsobivými občany nejspíš je devadesát procent Cikánů, se ohradili cikánští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. O běsech nevzdělaných cikánských tlup informuje server ParlamentniListy.cz.

Ilustrační snímek | Foto: stalo-se.cz

„V otevřeném dopise tak uvedli, že prezident si nemůže dovolit podobná veřejná prohlášení bez podložených dat. Zároveň vyzvali spoluobčany, aby Zemana nepodpořili v nadcházejících prezidentských volbách,“ informuje server, když podle podložených dat by číslo o nepřizpůsobivých cikánek bylo patrně ještě vyšší, avšak ihned by zase cikánské tlamy řvaly, že to je diskriminace, kdyby někdo cikány sčítal.

Dopis podepsali Martina Horváthová, Čeněk Růžička, Jan Kudry a Michal Mižigár. „Na další trapnou antizemanovskou supliku nehodlám reagovat. Zvlášť proto, že tito lidé žádné Romy reálně nezastupují,“ reagoval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Zeman o Romech mluvil ve čtvrtek v televizi Barrandov, když se vyjadřoval ke zprávě OSN, která obsahuje doporučení pro Česko ke zlepšení situace v lidských právech. Prezident uvedl: „Nemá cenu, aby existovala pozitivní diskriminace Romů, protože i pozitivní diskriminace je pořád diskriminací.“

Nejen jako členové vládní rady, ale i jako zodpovědní občané této země veřejně vyzýváme voliče, aby současného prezidenta Zemana nepodpořili svým hlasem,“ uvedli Cikáni, kteří umí psát.

loading...
loading...
Reklama:
loading...