Obama se může jít střelit do hlavy. USA zase poslány do háje – Rusko a Čína vetovaly rezoluci RB OSN o Sýrii

NEW YORK | Další zdrcující porážku si na svůj vrub může připsat trapná figurka globální politiky Barack Hussein Obama. Rusko a Čína vetovaly návrh rezoluce RB OSN o předání tzv. syrské agendy Mezinárodnímu trestnímu tribunálu. Informovala rozhlasová stanice Hlas Ruska na svém zpravodajském serveru. Američané v předkládané rezoluci chtěli hlasováním změnit realitu, kdy chtějí trestat zvolené politiky, že se brání islamistickým teroristů a ty hájit.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

V návrhu dokumentu jsou syrské úřady obviňovány z údajného rozsáhlého porušování lidských práv a mezinárodního humanitárního práva, toho mají USA vždy plnou tlamu, když chtějí měnit realitu. Povstalci jsou přitom obviňováni pouze z ohrožování lidských práv, ač to jsou islamističtí vrazi a teroristi.

Stálý zástupce Ruské federace při OSN Vitalij Čurkin včera označil předložení návrhu rezoluce k hlasování za propagandistický trik. Předložení rezoluce bude mít ničivé důsledky pro naše společné úsilí při hledání cest mírového urovnání krize v Sýrii,“ dodal Čurkin.

Reklama: