Kryl Jan Ruml jako ministr vnitra trestnou činnost? Byl spolupachatel? Nebo žvaní nesmysly?

Aktér Sarajevského atentátu: Peníze z privatizací se vozily v igelitkách. Je to přesně dvacet let, co padla vláda Václava Klause kvůli pochybnému financování jeho ODS. Jan Ruml jako první politik tehdejší éry nyní veřejně přiznal, že za privatizace státních podniků v devadesátých letech chodily vládním stranám úplatky. Jeho obsáhlé svědectví z doby, pro kterou Klausovo okolí vymyslelo název Sarajevský atentát, přinášíme v listopadovém tištěném magazínu Neovlivní.cz.

Tomáš Haas

Podle jeho slov společnosti závislé na rozhodování vlády v privatizacích sponzorovaly tehdy vládní strany. „Druhým problémem ODS bylo sto milionů korun, které vládní strany tehdy dostaly od švýcarsko-holandského konsorcia, které zprivatizovalo SPT Telecom,“ sdělil Ruml a připomněl také drobné příběhy, které kryla fiktivní jména jako Bács a Sinha.

Jak Ruml dodává, šlo o velký balík peněz. Kde je ten zbytek, by mohl jen spekulovat. Myslím, že Klaus z toho neměl asi nic. Ale ti lidé za ním, ti si z toho zřejmě něco brali. Je pravda, že takové množství peněz by strana nespotřebovala,“ dodal, že přesnou částku, kolik bylo od státních podniků, neví. „Vím o těch sto milionech za privatizaci Telecomu a vím, že pak skončily někde v Lucembursku, odkud je někdo z hlavní kanceláře vozil v igelitkách,“ zmínil závěrem se slovy, že Klaus z toho měl obavy.


Hm. Tak Klaus měl obavy, když mu to Ruml říkal.
Ale ministr vnitra obavy neměl a kryl trestný čin?
Měl informace a nenechal je vyšetřit policií?
Nespáchal ministr vnitra Jan Ruml hned několik trestných činů?
A pokud bude vyšetřován, bude moci to co říká dnes dokázat?
Nebo bude jen říkat, že „to jsme přeci všichni věděli…“
Ale nebylo jeho povinností, jako ministra vnitra podat podnět k trestnímu stíhání?
A jak to, že s tím přichází dnes, po dvaceti letech?
Náhle si vzpomněl na něco, co tehdy nevěděl?
Že takhle, o tom, jak se tehdy kradlo, přichází kde jaký ňouma, který o tom neví nic, než spekulace, které si tehdy přečetl v novinách a čte o nich, aniž o tom, co tak „určitě ví“ a čeho „byl tenkrát na vlastní oči svědkem“ může dát jakoukoliv prokazatelnoz skutečnost, je dnes běžné.
Ale ministr vnitra?
Věděl o sto milionech, nezákonně získaných sto milionech, a mlčel?
A dnes má tu drzost se tvářit jako poslední spravedlivý?
A publikuje informace špinící charakter politického oponenta, ale ani dnes nepřináší jediný důkaz a nevysvětluje, proč po celou tu dobu mlčel.

loading...

Aktér Sarajevského atentátu: Peníze z privatizací se vozily v igelitkách
Je to přesně dvacet let, co padla vláda Václava…

Zveřejnil(a) Tomáš Haas dne 13. listopad 2017

loading...
Reklama:
loading...