Polsko oslavilo nezávislost. Žádní migranti, Polsko je naše!

VARŠAVA | obotní oslavy dne nezávislosti, kterou opětovně získalo Polsko až v roce 1918, se zúčastnilo podle odhadů policie asi 60 000 lidí, informuje web ParlamentniListy.cz o vlasteneckém pochodu, který si připomněl znovuobnovení Polska před 99 lety.

Polské oslavy nezávislosti

Účastníci demonstrace zpívali náboženské slogany a vlasteneké slogany, ve kterých Polsko bez přivandrovalců. Do Varšavy dorazili také vlastenci z jiných části Evropy. Jako například Tommy Robinson z Velké Británie nebo Roberto Fiore z Itálie.

„Přišel jsem uctít památku těch, kteří bojovali za svobodu Polska,“ řekl jeden z účasníků třicetiletý Kamil Staszalek. Dále se pak vyjádřil Pawel z Rzeszowa: „Náboženství je pro nás důležité a chtěli jsme dát najevo, že si nepřejeme islamizaci Evropy a v prvé řadě Polska.“ Pochodu ve Varšavě se zúčastnili také zástupci vládní strany Právo a spravedlnost (PiS).

„Jsme hrdí na to, že se tolik Poláků rozhodlo zúčastnit oslav spojených se dnem nezávislosti,“ cituje BBC ministra vnitra Mariusze Blaszczaka s tím, že někteří účastníci demonstrace nesli polské vlajky a házeli červené kouřové bomby. Vedle zástupců PiS byli přítomni na oslavách také všichni prezidenti země za poslední čtvrtstoletí a společně s nimi také prezident Evropské rady Donald Tusk, který položil věnec na hrob neznámého vojína.

BBC o celé akci informovala velice zaujatě a snažila se jí vykreslit jako fašistickou, což od této žumpy je zcela běžné, jelikož Britská veřejnoprávní stanice BBC se pohoršuje nad víkendovými oslavami dne polské nezávislosti ve Varšavě, kterých se údajně zúčastnilo „60 000 nacionalistů“, z nichž mnozí provolávali rasistická hesla. Podle všeho ovšem lidé, co mluvili na kameru byli buď předem dobře vybrání nebo to byl jen komparz, který hrál svou roli, když mluvil o fašistech. BBC je nyní jen lživá stoka plná dezinformací a tupé propagandy.

loading...
loading...
Reklama:
loading...