Václav Klaus: Výročí 17. listopadu by se nemělo zneužívat k politickému boji

PRAHA | Na Národní třídě se od rána střídají politici, aby uctili památku sedmnáctého listopadu. S věnci a svíčkami dorazili k památníku zástupci většiny hlavních politických stran, ale také druhý prezident České republiky Václav Klaus, informují ParlamentniListy.cz, kdy prezident měl učinit na pozadí výročí zásadní prohlášení o politické kultuře, která díky havloidům mizí z našeho života.

Václav Klaus | foto: sputnik

„Myslím, že by bylo neštěstím, kdyby se toto výročí stalo příležitostí s dnešním prezidentem z některé strany k souboji s dnešními vítězi voleb z druhé strany. Prosím vás, nechme si to jako oslavu unikátní chvíle, která nastala právě na tomto místě před osmadvaceti lety,“ prohlásil na Národní třídě Václav Klaus, kterého cituje uvedený web.

Podle Parlamentních listů měl Václav Klaus svými slovy narážet a kritizovat akci nazvanou „Koncert pro budoucnost 2017,“ který se dnes koná na Václavském náměstí a kde budou vystupovat řečníci jako Tomáš Sedláček, Daniel Kroupa, Šimon Pánek, ale i prezidentští kandidáti Marek Hilšer, Jiří Drahoš či Pavel Fischer. Kdy daná „akce“ byla jen exhibování havloidních pošuků a čuňat.