Svobodní dostali rozum a hodili Macha do koše. Novým předsedou je Tomáš Pajonk

PRAHA | Svobodní volí vedení strany. Předsedou byl zvolen Tomáš Pajonk, který předčil další čtyři kandidáty. 29. 11. bude známo kompletní složení Republikového předsednictva, kdy bude dovolen zbytek. O vítězství Pajonka informuje web Svobodných, kdy dodává, že získal nadpoloviční většinu všech hlasů.

Tomáš Pajonk

„Předsedou Strany svobodných občanů byl v tajném elektronickém hlasování zvolen Tomáš Pajonk,“ informuje tiskový mluvčí strany Martin Rumler, kdy dále dodává, že o křeslo předsedy Svobodných pro další dva roky se utkalo pět kandidátů – Petr Mach, Tomáš Michalička,Tomáš Pajonk, Jiří Payne a Daniel Urban.

Tomáš Pajonk (36) byl dosud předsedou Svobodných ve Zlínském kraji. Je rovněž krajským zastupitelem. Podniká v IT a je ženatý. S rodinou žije ve Veselé na Valašsku. Celkem získal 51,7 % všech hlasů, kde brutálně rozdrtil Petra Macha, který získal jen 23,5 % a současný poslanec parlamentu EU Jiří Payne skončil třetí s 21,3 %.

Po volbě předsedy Strany svobodných občanů následuje volba čtyř místopředsedů strany. Kandidáti se do ní mohou přihlásit do 20. listopadu. Volit se bude opět elektronicky a kompletní složení Republikového předsednictva bude známo 29. 11. ve 20.00.

Reklama: