Ve Švédsku budou proti mu-slimákům bojovat s mikrofony. Nebylo by lepší vyhnat dobytek jeden?

STOCKHOLM | Švédská policie bude instalovat mikrofony, které mají odhalovat různé zvuky, a tak monitorovat trestnou činnost. Mikrofony budou mj. reagovat na výbuch, výstřely nebo křik. Informuje web Českého portálu freeglobe.cz s odkazem na švédský svt.se. První mikrofony mají být instalovány v Järva na předměstí Stockholmu, které bývá neoficiálně označováno za jednu z „no go zón“.

mu-slimácký dobytek pálí švédskou vlajku

„Mikrofony reagují na výstřely, výbuchy, rozbití skla a výkřiky,“ uvedl Joakim Söderström, který vede oddělení odpovědné za policejní kamery. Dodal, že nejde o nahrávání hovorů a narušování soukromí lidí. „Mikrofony jsou tak inteligentní, že nahrávají jenom některé frekvence. Nezaznamenává hovory.“

Švédsko vede v počtu pouličních přestřelkách. V zemi dochází k čtyřikrát až pětkrát více úmrtí následkem střelby než v sousedním Norsku nebo Německu. Kriminalita je zde zhruba na úrovni jižní Itálie. Jak vysvětlil policejní důstojník Peter Springare z Örebro, většina případů, kterým se policie věnuje, jako jsou znásilnění, přepadení, obchod s drogami, se týká lidí jménem „Mohamed“ atp. Springare se to odvážil veřejně napsat na Facebooku jenom proto, že odchází do důchodu.