Vladimír Vladimirovič Putin přijal v Soči Bašára al-Asada

SOČI | Prezident Ruské federace Vladimir Vladimirovič Putin se setkal v Soči se svým syrským kolegou Bašárem al-Asadem, který byl v Rusku na pracovní návštěvě, informuje světová zpravodajská agentura Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, s odkazem na web Kremlu.

Bašár al-Asad a Vladimir Vladimirovič Putin

Ruský prezident poblahopřál Asadovi k úspěšnému boji s terorismem. Podle jeho slov prochází syrský lid těžkými zkouškami a směřuje likvidaci teroristů. Jak prohlásil syrský prezident, jsou očividné úspěchy, jichž se podařilo dosáhnout za dva roky díky společným akcím s ruskými Vojenskými a kosmickými sílami a vládních vojsk. Podotkl, že díky Rusku byla Sýrie zachráněna jako stát. Podle jeho slov umožnila operace ruského letectva také pokrok v politickém urovnání. Bašár al-Asad dodal, že se podařilo ubránit územní celistvost a nezávislost země.

„Za tuto dobu bylo dosaženo velkých úspěchů, a to jak bezprostředně na bojišti, tak i v politickém urovnání. Mnohé oblasti Sýrie byly osvobozeny od teroristů, a do těchto oblastí se mohli vrátit Syřané, kteří je byli dříve nuceni opustit“, podotkl syrský prezident, kterého cituje Sputnik.

Ruský prezident vyjádřil ze své strany naději na to, že bude brzy udělána definitivní tečka za bojem s terorismem v Sýrii. Podotkl, že nehledě na dosažené úspěchy budou ohniska terorismu ještě vznikat. „Takže problémů s terorismem je ve světě ještě dost, a mj. na Blízkém východě a v Sýrii. Ten hlavní úkol je už ale blízký k vyřešení, a už v nejbližší době budeme moci říci, že jsme ho vyřešili“, řekl Putin, Vladimir Vladimirovič.