„Neviditelná“ francouzská fregata se nedokázala skrýt před ruskými radary

SEVASTOPOL | Francouzská fregata La Fayette, postavená s použitím technologie stealth, se nedokázala skrýt před radary Černomořské flotily: Ty zahájily doprovod lodě již cestou do Černého moře v průlivu Bospor, sdělil v pondělí RIA Novosti zdroj z krymských vojenských struktur, informuje světová zpravodajský agentura Sputik, který je společně s RIA Novosti součástí mediální skupiny Rossija Segodja.

Francouzská fregata La Fayette

Uvádělo se dříve, že raketová „neviditelná fregata“ francouzské vojenské flotily třídy La Fayette vplula do vod Černého moře. Zdroj agentury uvedl, že nehledě na technologii stealth, obtížnou zjistitelnost, registrují ruské radary lodě podobné třídy na vzdálenosti stovek kilometrů.

„Široce propagovaná technologie stealth selhala před ruským radioelektronickým průmyslem. Fregata La Fayette se ještě v Bosporu zjevila na monitorech radiotechnických služeb Černomořské flotily,“ zdůraznil zdroj. Dále dodal, že se v danou chvíli pohybuje francouzská vojenská loď s ruským radiolektronickým doprovodem, navíc ji sleduje jedna ruská hlídková loď.

Zdroj RIA Novosti poznamenal, že francouzská fregata směřuje do východní části Černého moře, zřejmě ke gruzínskému pobřeží. „Na Černém moři nám La Fayette nikam neuteče. Budeme ji vidět až do zakotvení v přístavu,“ uzavřel.

loading...
Reklama:
loading...