Sau Merkel: Chci předčasné volby

BERLÍN | Německá Führerin Angela Merkel se vyslovila pro uspořádání nových voleb do Německého spolkového sněmu. Uvedla to v rozhovoru pro televizní stanici ARD. Svobodná demokratická strana Německa odstoupila z několika týdenních jednání o vzniku koalice s CDU/CSU a Zelenými (Jamajská koalice). Navíc lídři strany Alternativa pro Německo vyzvali Frau Merkel k rezignaci. Informuje Sputnik.

Merkel – politická a lidská mrtvola, odpad, kurva a zrůda

Sau Merkel poznamenala, že je skeptická k variantě menšinové vlády a raději by uvítala nové volby. „Z mého pohledu by nové volby byly nejlepším řešením,“ oznámila. Navíc německá vůdkyně odmítla výzvy k rezignaci. Zároveň v rozhovoru pro televizní stanici ZDF oznámila, že je připravena k jednáním ohledně vytvoření nové vlády na základě výsledku voleb z 24. září. Takže co vlastně zmatená baba chce? Sama neví, jak ničit dále Německo.

„Podle dnešních prohlášení vzniká dojem, že sociální demokraté nejsou stále připraveni převzít odpovědnost, ale tento problém musí sociální demokraté vyřešit sami. Ale já jsem k jednáním samozřejmě připravena,“ pozvala Sau Merkel k jednání Martina Schulze a jeho neonacistické sociální demokraty.

„Jamajská koalice by v případě úspěšných jednání obsadila 393 ze 709 křesel ve Spolkovém sněmu (55 %), ale po vystoupení liberálů mohou ostatní účastníci jednání disponovat pouze 44 % mandátů, čímž by nedosáhli většiny. SPD dříve nevyloučila svoji účast ve velké koalici s CDU/CSU, což je poslední varianta, kterou by dosáhla vládní většiny (399 křesel a 56 %),“ komentuje ruská světová agentura politickou realitu v Německu.

Reklama: