AfD chce jednat s Bašárem al-Asadem o návratu syrských připrchlíků

BERLÍN | Alternativa pro Německo (AFD) vyzývá německé úřady, aby začaly jednat s vládou syrského prezidenta Bašára al-Asada o dohodě, která by umožnila návrat Syřanů z Německa do vlasti. Informovala o tom ve středu agentura AP. Jedná se o logický krok, jelikož při setkání Vladimira Vladimiroviče Putina a právě syrského prezidenta tento týden v Socči oznámila Syrská arabská republika a Ruská federace konec války s Islámským státem.

Bašár Al-Asad | foto: cs.sputnik.com

Představitelé AFD vyjádřili přesvědčení, že bezpečnostní situace v Sýrii se v posledních měsících výrazně zlepšila. Podle šéfa parlamentní frakce strany Bernda Baumanna byl již takzvaný Islámský stát (IS) v Sýrii v podstatě poražen, což vytvořilo podmínky pro návrat Syřanů z Německa do velké části země.

Německá vláda by proto podle něj měla okamžitě kontaktovat úřady v Damašku ohledně jednání o návratu Syřanů nacházejících se v Německu. V době vrcholící migrační krize v letech 2015 a 2016 dorazil do Německa přes milion žadatelů o azyl; mnozí z nich pocházeli právě ze Sýrie.

Zprostředkování návratu syrských občanů do vlasti by bylo podle Baumanna příležitostí na alespoň částečnou nápravu katastrofické politiky otevřených hranic, kterou uplatňoval kabinet německé vůdkyně Angely Merkel. Představitelé dalších stran v Bundestagu v této souvislosti zdůraznili, že vyhnání IS z velkých částí Sýrie v žádném případě neznamená, že už v Sýrii zavládl mír, což jen dokazuje, že vetřelci v Německu byli importování jen pod záminkou války v Sýrii. Dnes tam již v podstatě válka není, ale návrat osob podle zločineckých politiků není možný.

loading...
Reklama:
loading...