Čiročirý zoufalec Zeman se drží Babiše jako hovno košile

Je to čiročiré zoufalství, jak Miloš Zeman protahuje jmenování Andreje Babiše do premiérské funkce, jen aby získal čas, a co nejvíce jsme se posunuli k prezidentským volbám. A aby zároveň Babiše, s jehož podporou stojí a padá, držel co nejdéle v šachu, respektive aby sebe držel v jeho přízni. Kdyby na Hradě seděl normální prezident, který myslí především na svoji zemi a ne jen sám na sebe, jmenoval by vítěze voleb předsedou vlády raz dva.

Petr Štěpánek | foto: Ivana Haslingerová

(Ponechme pro tuto chvíli stranou, do jaké míry je akceptovatelné, aby prezident jmenoval předsedou vlády člověka, který není s to předložit negativní lustrační osvědčení. Nicméně s tím Zeman evidentně žádný problém nemá.)

Jestli vítěz voleb vládu opravdu sestaví či nesestaví, je jiná věc. Prostě platí: „Hic Rhodus, hic salta. Zde je Rhodos, tady skákej.“ A situaci, že jsme po nějaký čas měli dva předsedy vlády, toho dosluhujícího a toho vládu sestavujícího, jsme také zažili již několikrát. Teď Zeman opět natahuje čas, když vyhlásil, že Babiše jmenuje až 6. prosince.

Žádný jiný důvod než jeho osobní zájem držet si svého „kamaráda“ Babiše až do prezidentských voleb na krátkém vodítku v tom není.

loading...

Je to čiročiré zoufalství, jak Miloš Zeman protahuje jmenování Andreje Babiše do premiérské funkce, jen aby získal čas,…

Zveřejnil(a) Petr Štěpánek dne 23. listopad 2017

loading...
Reklama:
loading...