Norsko je pro děti jeden velký koncentrační tábor

Tak jsem se dodívala na dokument ,,Děti státu“ o norské (anti)sociální službě Barnevernet. Hned ze začátku mě zaujalo, jak manžel dotyčné spolupracovnice nechtěl o Barnevernetu vůbec mluvit, aby neměli náhodou nějaké problémy (jj, Barnevernet je úžasný, o tom není pochyb).

Lea Vojteková

Děti nemohou na oslavu narozenin pozvat jenom pár přátel. Musí pozvat celou třídu, aby to ostatním dětem nebylo líto. Samozřejmě přijedou i rodiče a pak hrozí udání, když se nějakému rodiči nebude u vás něco pozdávat.
Když máte moc uklizeno, je to špatně. Když máte nepořádek, je to taky špatně. Když krmíte dítě rukama, je to důvod k odebrání dítěte. Jako důvod k odebrání se taky uvádí ,,neschopnost citové péče“. A tam mohou úředníci zařadit cokoliv. To je prostě totalita.

Lidé v Norsku se bojí mít děti. Ale budou tvrdit, jak jsou šťastní. Nejšťastnější na světě. Tak ono by něco podobného mohli klidně tvrdit i lidé v nacistickém Německu, kdyby věděli, že za odpor je čeká kulka do hlavy. V Norsku vás za odpor čeká „jen“ odebrání dítěte.

Takže se raději usmívejte a buďte šťastni! My vás k tomu „štěstí“ klidně i donutíme

loading...
Reklama:
loading...