Než Slávek Sobotka odešel, spáchal další zrůdnou ohavnost. Podepsal za nás důležitý dokument, který prý ovlivní naše životy

Těsně před odchodem z funkce se premiér Bohuslav Sobotka za českou stranu zúčastnil aktu podpisu nového dokumentu Evropské unie, tzv. Evropského pilíře sociálních práv. Akt podpisu se odehrál ve švédském Göteborgu. Dokument může být krokem ke sjednocení sociálních, zdravotních či školských systémů v celé EU. Ekonom a publicista Martin Kunštek v textu pro ParlamentníListy.cz dochází k jasným závěrům: Zatímco dle naší Ústavy má nárok na lékařskou péči cizinec, který platí zdravotní pojištění, nyní to bude kdokoliv.

Tomáš Haas

Třeba i migranti, kteří by mohli být dle aktuálního návrhu kolujícího po orgánech Evropského parlamentu kvótně rozdělováni. Dopady vidí Kunštek i v oblasti školství – dle naší Ústavy bezplatného, dle nového dokumentu EU „cenově dostupného každému“.

Evropská unie nám vnutila stovky a tisíce regulací, nařizení, kvót a dotací, vnutila nám spoluodpovědnost za závažné rozpočtové porušování svých vlastních pravidel – a výsledkem je, že z i našich peněz se dnes zachraňuje děravý prám EU, vnutila nám odpovědnost za své vlastní porušení Dublinské dohody, což znamená v konečném důsledku imigrační kvóty.

ODS, a jiné naše strany se zapřísahají, že jsou proti povinným kvótám. Otázkou je, proč nám nic neříkali o tom, co Evropská unie připravovala a ani dnes nám neříkají, co EU dnes připravuje nového.Mohou být proti povinným kvótám, což byl hezký slogan pro volby.Ale jen několik týdnů po volbách se ukazuje, že si svůj nesouhlas mohou vytisknout na čistý jemný papír a použít jej tam, kde se takové papíry používají. Udělali z nás blbce. Za jásotu pražské kavárny a jejích věrných stran a politiků.Jako ve všem ostatním v posledních letech.

Hlavně že máme druhou nejsilnější parlamentní stranu, dokonce pravicovou, a její dva poslance mezi sedmi sty členy Evropského parlamentu, kteří budou reformovat Unii. To jsou ti, kteří nás o dění v EU tak skvěle informují. Měli by si pospíšit, mají na to maximálně několik měsíců a pak si můžeme z naší Ústavy udělat modré papírové růže, do kterých se bude na výprodejní pouti EU trefovat její slavná Komise…

Než Sobotka odešel, podepsal za nás důležitý dokument, který prý ovlivní naše životy

„Těsně před odchodem z funkce se…

Zveřejnil(a) Tomáš Haas dne 27. listopad 2017