Agrofert, jeho majitel Babiš a další páchají soustavně rozsáhlou trestnou činnost

Holding Agrofert neoprávněně hospodaří na 1 700 hektarech půdy, které nevlastní. Ta obrovská rozloha zemědělské půdy nemá jasného majitele. Agrofert je tedy nejen nevlastní ale ani je nemá v nájmu. Na většinu pozemků navíc pobírá dotace. Agrofert je přes kamufláž svěřeneckého fondu stále majetkem předsedy hnutí ANO a bývalého ministra financí, nyní pověřeného sestavením vlády, soudruha Babiše. A tato kamufláž zmizí kdykoliv dá soudruh Babiš pokyn, protože vše i nadále řídí a má pod naprostou kontrolou.

Miroslav Slánek | foto: FB MS

Hospodařením na půdě, kterou nevlastní, i pobíráním evropských dotací na ni je soustavným pácháním trestného činu podvodu a z hlediska soukromého práva bezdůvodným obohacením, které by mělo být vráceno.

Tak nejen, že je stíhán pro dotační podvod na Čapím hnízdě, ale soustavně páchá i další rozsáhlou trestnou činnost, a to v organizované skupině, tedy s nejvyšší sazbou až patnácti let a propadnutím majetku. Vzhledem k rozsahu bude i počet poškozených pravděpodobně velmi vysoký až v řádu několika set.

A tady toto dostalo důvěru třiceti procent voličů a prezidenta, který jej pověřil sestavením vlády? Proč bychom měli dodržovat zákony my všichni, když neplatí pro předsedu vlády?