Zlo z pekel: Bruselská říše chce prosadit přímý výběr daní

PRAHA – BRUSEL | Komisař pro oblast daní Pierre Moscovici tento týden prohlásil, že předloží návrh, aby o daňové politice rozhodovalo hlasování podle počtu obyvatel členských zemí, tedy takzvanou kvalifikovanou většinou, začíná prohlášení Strany svobodných občanů k návrhu, který přednesl eurokomisař Pierre Moscovici tento týden.

modrý hadr posetý hvězdami v plamenech

„Zrušit jednomyslné hlasování s právem veta, které dává členským zemím možnost reálně odmítnout kupříkladu zavádění nových daní, umožňuje Lisabonská smlouva. Přesun opačným směrem a omezení moci evropské administrativy a lidnatějších zemí, jako jsou Německo a Francie, však možné není,“ konstatují Svobodní, že se nacházíme v bludném kruhu totality, z které není rychlého úniku, viz. Brexit. Svobodní dodávají, že je nepřijatelné, aby o podobě daní v České republice rozhodovaly jiné země nebo aby bylo možné i proti vůli členských zemí zavádět nové daně jen proto, aby EU naplnila svou pokladnu.

„Svobodní odmítají tuto snahu převzít od národních států jejich výsostnou kompetenci, kterou daňová politika bezesporu je. Pokusy o zavádění evropských daní poškodí členské země, protože firmy, kterých se budou týkat, raději své aktivity přesunou mimo území států EU,“ píše se dále s tím, že zvrátit snahu Evropské komise o přisvojení nových pravomocí a jejich odebrání státům může v tomto případě jen národní parlament a premiér. „Svobodní proto žádají budoucího předsedu vlády, poslance a senátory, aby na změnu způsobu hlasování o daňové politice v žádném případě nepřistoupili a učinili vše pro to, aby rozhodování o daních zůstalo tam, kde má své místo. V České republice,“ apelují.

Prohlášení uzavírají slovy: „Zároveň vyzýváme budoucí vládu a Parlament ČR, aby urychleně projednali a schválili proceduru, díky níž bude jasné, kdo a jakým způsobem za ČR návrh Evropské komise odmítne. Taková procedura totiž v českém parlamentním systému chybí.

Podobné nápady potvrzují to, před čím Strana svobodných občanů dlouhodobě varuje – vrcholní politici a úředníci EU jsou nepoučitelní a EU v současné centralizované podobě nereformovatelná.

Reklama: