Poslanec Václav Klaus volil Kotena

PRAHA | Předsedou bezpečnostního výboru sněmovny byl zvolen Radek Koten z SPD. Ačkoli jde o člověka, který na sociální sítí komentuje tzv. dezinformační zprávy, volila Kotena většina ze sedmnácti členů výboru. Ve sněmovně pro něj následně zvedl ruku i Václav Klaus mladší, čímž šel proti většinovému názoru ODS, informují ParlamentniListy.cz.

Václav Klaus, ml. | Foto: Ivana Haslingerová

Když se v Poslanecké sněmovně hlasovalo o jednotlivých předsedech výboru, blok hnutí ANO Andreje Babiše, SPD Tomia Okamury a komunistů potvrdil v pozici předsedy bezpečnostního výboru Radka Kotena (SPD). Spolu s nimi hlasoval i Václav Klaus mladší (ODS). Z celého Demokratického bloku, který tvoří ODS, TOP 09, STAN a lidovci, byl jediný. Jeho kolegové byli buď proti potvrzení Kotena, nebo se při hlasování zdrželi, píše web.

Klaus se rozhodl vysvětlit, co ho vedlo k jeho rozhodnutí: „1.Je to moje právo hlasovat podle svého uvážení a budu ho uplatňovat i v příštích čtyřech letech. 2. Hnusí se mi kádrovácké scény ve sněmovně. 3. Volil jsem všechny předsedy výboru (i sebe) i lidi, co jsem neznal (nejen pana Kotena). 4. Nevolil jsem paní Válkovou (ANO), pamatoval jsem si její konflikt s Lidickými ženami a adoraci protektorátu. Nevolil jsem paní Balcarovou (Piráti) – neb jsem měl informace z Prahy 9 o jejím aktivistickém působení na devítce… 5. Proti SPD nic nemám, volil jsem i Radima Fialu za předsedu výboru. Stejně jako třeba lidovce Benešíka. 6. Nebudu se ale zpovídat z každého hlasování, fakt ne,“ uzavřel

Pro Kotena hlasovalo celkem 95 poslanců, 58 zákonodárců se postavilo proti.

Reklama: