Drahoš je sprostý lhář! BIS: Cizí tajné služby tu volby neovlivňují

PRAHA | Kandidát na prezidenta, havloid, vylízaný mozek, údajný StBák a nyní i sprostý lhář Jiří Drahoš se nechal slyše, že prezidentské volby, pokud nevyhraje, budou ovlivněny ruskými tajnými službami a špiony, kterými se to v Česku údajně jen hemží. Buď byl na drogách a nebo uvěřil stejně duševně nemajetnému, jako je on sám, Jakubu Jandovi, který vidí agenta i ve svých trenýrkách.

Jiří Drahoš – Podobnost s Gustávem Husákem není čistě jen náhoda
Reprodukovaná fotografie z vysílání ČT (Autor: Česká expedice, z. s. © 2017)

Civilní kontrarozvědka nyní nemá žádné závažné informace o tom, že by cizí zpravodajské služby nezákonně ovlivňovaly volby v Česku včetně budoucích voleb prezidentských. Rizika dezinformačních kampaní ale Bezpečnostní informační služba (BIS) připouští, informují ParlamentniListy.cz ve svém článku s titulkem: „Drahoš dostal brutálního facana: BIS řekla, že cizí tajné služby tu volby neovlivňují.“

Reakci ředitele BIS Michala Koudelky na dnešní vyjádření prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše dnes ČTK tlumočil mluvčí služby Ladislav Šticha. „Bezpečnostní informační služba se pochopitelně zabývá každým, byť jen potenciálním ohrožením demokracie. V tuto chvíli nemáme k dispozici žádné relevantní informace o tom, že by došlo k nezákonnému ovlivňování parlamentních voleb ze strany cizích zpravodajských služeb. To samé platí pro volby prezidentské,“ stojí v Koudelkově stanovisku.

Uvádí ale také, že určitá rizika dezinformačních kampaní existují vždy. Jsou podle Koudelky daní za to, že Česko je demokratická země se svobodou slova.