Zakažme o svátcích cestování vlaky, autobusy dopravní nehody, požáry a infarkty

Nápady některých odborářů stojí zato… Obchodníci, zákazníci a dokonce i většina samotných prodavačů (kteří mají za směny ve sváteční dny příplatky) si přejí, aby byly o státních svátcích všechny obchody otevřeny tak, jak tomu bylo dříve. Případně aby si o „zavíračce“ logicky rozhodl sám provozovatel obchodu.

Ivo Valenta

Nesouhlasí totiž (a já se jim vůbec nedivím) se současným paskvilem, kdy je o některých svátcích ve velkých obchodech otevřeno a jindy zase zavřeno. Zákazníci v tom mají zcela pochopitelně zmatek. O to komičtější je vyjádření šéfky odborů Burianové, podle které je vhodnějším řešením zavřít tyto prodejny úplně o všech svátcích. Prý aby prodavači mohli trávit sváteční dny doma.

Už vidím, jak se všichni hrnou do domácích oslav např. dne vítězství, dne české státnosti, upálení Jana Husa nebo třeba dne slovanských věrozvěstů. Zajímalo by mne také, jestli paní odborářka hodlá měřit všem stejným metrem – tedy zda chce nechat zavřít také malé obchůdky, lékárny, čerpací stanice, prodejny jízdenek na nádražích a letenek na letištích.

Jenže pak by se mohli cítit diskriminováni lékaři a zdravotní sestry, hasiči, policisté, energetici, novináři a další profese, které ani nenapadne nerozlišovat, zda je den všední či nevšední a jednoduše jdou do práce. Každý člověk si vybírá své zaměstnání dobrovolně s tím, že zná svou pracovní dobu. Poroto podobné diskuze nechápu. Nebo raději s ohledem na to, aby všichni lidé trávili svátky doma, zakážeme plošně všem pracovat? Pak ale musíme pro tyto dny vydat také zákaz infarktů a mrtvic, které nebude mít kdo léčit, požárů, které nebude mít kdo hasit, spadlých stromů na elektrická vedení, dopravních nehod a podobně – tyto záležitosti budou muset počkat až do nejbližšího pracovního dne …

ZAKAŽME O SVÁTCÍCH INFARKTY, POŽÁRY A DOPRAVNÍ NEHODY! Nápady některých odborářů stojí zato… Obchodníci, zákazníci a…

Zveřejnil(a) Ivo Valenta dne 2. prosinec 2017