Výsledek Korejské války? Zničení Korejského poloostrova a Japonských ostrovů

MOSKVA | Ruský ministra zahraničních věcí Sergej Viktorovič Lavrov uvedl, kdo budou první oběti v případě vojenského konfliktu s KLDR. Japonsko a Jižní Korea, jež se Američani snaží zatáhnout do provokací kolem KLDR, budou prvními oběťmi v případě války na Korejském poloostrově, prohlásil šéf ruské diplomacie ministr Lavrov, Sergej Viktorovič, kterého cituje agentura Sputnik, jenž je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Sergej Viktorovič Lavrov | Foto: Sputnik

„Odsouzením raketové a jaderné avantýry Pchjongjangu nemůžeme neodsoudit provokační chování našich amerických kolegů. K našemu velkému zklamání se snaží zatáhnout na tuto stranu Japonce a Jihokorejce, kteří zcela správně řekli, že budou prvními oběťmi v případě rozpoutání války na Korejském poloostrově,“ řekl ministr Lavrov, Sergej Viktorovič v rozhovoru pro běloruskou televizi STV.

„Byl náznak toho, že v této situaci, pokud by došlo k pauze, která vzniká přirozeným způsobem v procesu americko-jihokorejského cvičení, tak by ji Pchjongjang využil, aby nenarušoval klid, a mohly by vzniknout podmínky pro začátek nějakého dialogu,“ podotkl ruský ministr zahraničních věcí.

Ruský ministr zahraničí uvedl, že Moskva pracovala s Pchjongjangem. „Náhle dva týdny poté nám Američané signalizovali, že vyhlásí neplánované cvičení, tj. nikoliv na jaře, ale v říjnu, pak v listopadu. Teď ohlásili další cvičení v prosinci. Máme pocit, že schválně provokovali Kim Čong-una, aby nedělal pauzu, ale aby se nechal vyprovokovat,“ uzavřel šéf ruské diplomacie.

Reklama: