Prezident Miloš Zeman v sobotu vystoupí na konferenci SPD Tomia Okamury

PRAHA | Prezident Miloš Zeman v sobotu navštíví sjezd hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Vystoupí na něm s projevem. ČTK to dnes sdělil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček, informuje politicko-zpravodajský web ParlamentniListy.cz. Hnutí bude podle dřívějších informací na konferenci rozhodovat, koho podpoří v lednové prezidentské volbě.

Zeman, Babiš a Okamura

Podle Ovčáčka Zemanovo vystoupení není součástí volební kampaně. Ovčáček také uvedl, že nemá informace o tom, že by se Zeman chystal navštívit vedení KSČM. Před minulými prezidentskými volbami stranu o volební podporu požádal, dodává web.

Vystoupení Zemana ČTK potvrdil i předseda SPD Tomio Okamura. „Je dobře, že hlava státu vystoupí na celostátní konferenci subjektu se třetím nejvyšším počtem poslaneckých mandátů,“ řekl. Témata, která chce Zeman na sjezdu přednést, Okamura podle svých slov nezná.

Konference SPD se podle něj bude zabývat stavem povolebních vyjednávání, přípravou na komunální a senátní volby a budou řešit i blížící se konferenci, na kterou přijedou spřízněné evropské politické strany včetně třeba šéfky francouzské Národní fronty Marine Le Pen.

Jedním bodem jednání SPD bude i případná podpora některého z uchazečů o Hrad. Okamura nechtěl komentovat, zda by mohlo jeho hnutí doporučit svým voličům, aby dali hlas Zemanovi.

loading...
loading...
Reklama:
loading...