Vyšetřovací komise vytunelování OKD bude! Sobotko, Urbane, Bakalo chystejte si tepláky!

PRAHA | V rekordním čase se Pirátské straně podařilo nasbírat dostatek poslaneckých podpisů pro zřízení sněmovní vyšetřovací komise k OKD, které nyní předloží předsedovi Poslanecké sněmovny PČR, informuje samotná strana, která má ovšem tendence k podpoře levicového terorismu v rámci ve Spojených státech uznané teroristické organizace Antifa samotnou FBI.

Slávek Sobotka v cele na doživotí

Pod pirátský návrh se podepsalo 94 poslanců. Sněmovna nyní musí samotné zřízení orgánu odhlasovat. Každá z devíti sněmovních stran má být v komisi zastoupena jedním poslancem.

Předkladatelem za Pirátskou stranu je předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek: „Poslanecká sněmovna je odpovědná občanům a měla by učinit veškeré kroky, aby vyšetřila podezření z nelegální privatizace zisků a socializace nákladů. Chceme do budoucna snížit motivaci osob, které se neeticky obohacují na úkor státu a vyšetření kauzy OKD k tomu může přispět.“

Jak zmiňuje předložený návrh, činnost vyšetřovací komise nenahrazuje činnost soudu v probíhajícím trestním řízení. Zabývá se pochybeními zástupců státu a případnými jinými nelegálními kroky v širším kontextu, a to včetně možné odpovědnosti osob, která není předmětem probíhajícího trestního řízení.

loading...
Reklama:
loading...