SPD dnes rozhodne koho bude podporovat v prezidentských volbách. Zemana pozvali, aby přednesl projev

PRAHA | V Praze na Pankráci se dnes sejdou delegáti hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Na celostátní konferenci budou rozhodovat, koho strana podpoří v lednové prezidentské volbě. Na sjezdu vystoupí i prezident Miloš Zeman. O podporu ve volbách prý ale hnutí podle svých slov žádat nebude, informují ParlamentníListy.cz. O vystoupení před delegáty SDP informoval předem prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček.

Miloš Zeman a Tomio Okamura

Konferenci zahájí projevy šéfa hnutí Tomia Okamury a prezidenta Zemana. Následovat bude vyhodnocení voleb a aktuální situace. Delegáti se na konferenci budou bavit i o strategii SPD při obecních a senátních volbách, které se budou konat příští rok. Dalším tématem bude konference, na kterou v polovině prosince do Prahy přijedou zástupci spřízněných evropských politických stran z osmi zemí včetně předsedkyně francouzské Národní fronty Marine Le Pen.

„Nejsledovanější části sjezdu bude rozhodování, zda hnutí někoho podpoří do prezidentských voleb. Okamura chce prosazovat, aby podporu získal kandidát, který se staví proti islámu, neřízené migraci, je pro přímou demokracii a na první místo klade národní zájem. Zároveň by měl mít reálnou šanci na zvolení. Těmto kritériím ze zaregistrovaných kandidátů odpovídá nejvíce právě prezident Zeman,“ píše zmíněný server.

Reklama: