EET nefunguje a ministerstvo financí lže

Jedním z klíčových argumentů, o který opírala bývalá vláda zavádění elektronické evidence tržeb, bylo zajištění vyšších daňových příjmů a narovnání podnikatelského prostředí. Na všechny živnostníky a podnikatele stát ukazoval prstem a říkal, že nepřiznávají všechny své příjmy, a proto okrádají nejen stát a především všechny daňové poplatníky.

Ivo Valenta

A ejhle, rok po zavedení první fáze EET ukazují oficiální čísla Generálního finančního ředitelství pravý opak. Výběr DPH u oborů, které ještě nejsou zatíženy EET, totiž dosáhl trojnásobného růstu oproti průmyslovým odvětvím, které již musí povinně používat EET.

Takže ministerská propaganda neplatí a nefunguje! Firmy nepotřebují EET, aby platily daně. Kdyby stát místní stále komplikovanějšího daňového systému zavedl jednoduché a nízké daně a obecně snížil byrokratickou zátěž na podnikání, dočkal by se daleko vyšších daňových příjmů. Mohl by pak snížit daně firmám i zaměstnancům nebo přidat učitelům či investovat do dopravní infrastruktury nebo zkvalitnění zdravotních či sociálních služeb.

Šmírovat podnikatele státu nic nepřinese. Jen je otráví a donutí k tomu, že svou živnost pověstí na hřebík a už znovu neotevřou. Více zde.

loading...

EET NEFUNGUJE – Jedním z klíčových argumentů, o který opírala bývalá vláda zavádění elektronické evidence tržeb, bylo…

Zveřejnil(a) Ivo Valenta dne 11. prosinec 2017

loading...
Reklama:
loading...