Zločinec a údajný vrah Saakašvili je na svobodě, ač již dávno byl Ukrajině doručen gruzínský mezinárodní zatykač

KYJEV | Bývalého gruzínského prezidenta Michaila Saakašviliho propustili v pondělí ze zadržovací vazby poté, co ukrajinská soudkyně zamítla žádost generální prokuratury o jeho umístění do domácího vězení. Informovala o tom agentura Reuters. Zločinecký ukrajinský soud popřel mezinárodní právo, když se vůbec nezabýval mezinárodním zatykačem Gruzie, který byl na Saakašviliho vydán mj. za krádeže, zpronevěry, ale i za objednání nájemných vražd.

Michail Saakašvili – Gruzínský vrah, zloděj a lhář

„Žádost prokuratury … se zamítá,“ oznámila na půdě soudu soudkyně Larysa Cokola. Saakašviliho zadrželi v Kyjevě 8. prosince. Je podezřelý z pomoci členům zločineckých organizací a zatajování jejich trestné činnosti. Ukrajina dlouhodobě ignoruje gruzínský mezinárodní zatykač. Saakašvili je údajně agentem CIA, jelikož z Gruzie, kde mu hrozí dlouholeté až doživotní vězení uprchl do Spojených států a po majdanu byl nasazen právě v Kyjevě, kde měl kočírovat protibanderovské nálady v Oděse.

Ukrajinská generální prokuratura 49-letého Saakašviliho podezírá, že se spolčil s ukrajinským podnikatelem s vazbami na Rusko s cílem sesadit ukrajinského prezidenta Petra Porošenko. Saakašvili všechna obvinění odmítá. Rozhodnutí soudkyně po osmihodinovém jednání přivítal s jásotem dav několika stovek Saakašviliho podporovatelů čekajících před budovou soudu.