Politická opozice v Abcházii se snaží vyprovokovat násilný konflikt. Kdo jí podporuje?

SUCHUMI | Jedná se o další provokaci řízenou nějakou rozvědkou, která se snaží destabilizovat další území v postsovětském prostoru, které je spjato s Ruskou federací více než se státy NATO a USA? Abcházie vyhlásila již v roce 1993 nezávislost na Gruzii, avšak tvrdošíjní západní spojenci, Gruzinci, kteří dali světu Salina, toto území chápou jako své. Opozice se snažila v Abcházii vyvolat krvavý státní převrat, když zaútočila na vládní budovy. Vláda ovšem odpověděla klidem.

Leonid Lakerbaja

Leonid Lakerbaja

Abchazský premiér Leonid Lakerbaja řekl: „Opozice, která zaútočila na vládní budovu, se pokoušela o vyprovokování úřadů ke krveprolití, avšak silové metody nejsou konstruktivní a je třeba usilovat o kompromis v rámci ústavy.“ Citoval abchazského premiéra zpravodajský server rozhlasové stanice Hlas Ruska.

Přitom samotný premiér je připraven opustit svůj post, prokáže-li opozice schopnost účinně pracovat, a nejen kritizovat. Dříve nevyloučil předseda abchazské vlády demisi vlády jako ústupek opozici. Proto se může právě jednat o snahu vyprovokovat další krvavý konflikt na hranicích s Ruskou federací.

Reklama: