Puškov se vysmál Trumpovi. Jak chce doletět k Měsíci, když Američané nemají žádné raketové motory

MOSKVA | Ruský senátor Alexej Konstantinovič Puškov pochybuje o tom, že Američané doletí k Měsíci. Senátor Alexej si položil otázku, jak mohou Američané doletět k Měsíci, poté, co prezident Spojených států Donald Trump vyhlásil obnovení programu letu k Měsíci. Informuje světová zpravodajská agentura Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Alexej Konstantinovič Puškov

Trump podepsal v pondělí nařízení o faktickém obnovení měsíčního programu, který byl zastaven jeho předchůdcem Barackem Obamou. „Obnovení letů k Měsíci? Dobře. A jak tam Američané doletí bez raketových motorů? Vždyť ani na ISS se nemohou bez našich motorů dostat“, napsal senátor Puškov, Alexej Konstantinovič na svém Twitteru.

Americký kosmický program je v troskách po zastavení letu raketoplánu, jelikož při využívání raketoplánů Američané zastavili vývoj a výrobu raketových motorů. Dnes raketové motory nakupují v Ruské federaci. Rusko je dnes jedinou zemí, která dokáže na orbit vynést člověka.

Dokonce i indický a čínský kosmický výzkum a vesmírný program je v rámci letů do kosmu na vyšší úrovni než ve Spojených státech. Bez ruských raketových motorů mohou Američané do kosmu střílet leda tak z praku.

Reklama: