Vydejme se rakouskou cestou a zrušme nejen zákaz kouření v hospodách

Už jsem jednou psal, že nově vznikající vláda v Rakousku by mohla být pro Českou republiku velkou inspirací. Dokazuje to i další novinka z koaličního vyjednávání. Představitelé Rakouské lidové strany (ÖVP) a Svobodné strany Rakouska (FPÖ) se totiž shodli na tom, že zruší absolutní zákaz kouření v restauracích, který měl začít platit od května příštího roku.

Ivo Valenta

To by znamenalo, že by provozovatelé restaurací mohli dále umožnit zákazníkům kouřit, nicméně jen v případě, že mají k dispozici oddělenou kuřárnu nebo v případě, že provozní plocha restaurace je menší než 50 metrů čtverečních. Mimochodem, přesně tento model jsem navrhoval během projednávání českého protikuřáckého zákona v Senátu a ke stejné dikci jsme se vrátili také minulý týden při projednávání mohutné petice za zrušení protikuřáckého zákona.

Jsem přesvědčený o tom, že v nově složené Poslanecké sněmovně by se mohla najít vůle k tomu, aby se i my vydali rakouskou cestou a zmírnili nesmyslně přísný protikuřácký zákon. Společně se Soukromníci – Strana soukromníků České republiky budeme určitě toto téma opakovaně zvedat a věřím, že tento kompromis nakonec prosadíme.

loading...
Reklama:
loading...