Pošle soudkyně Pavla Hájková v politickém procesu Adam Bartoše do vězení, nebo u ní zvítězí zdravý rozum a svoboda slova?

PRAHA | V projednávání případu předsedy Národní demokracie Adama Benjamina Bartoše, jenž je obžalován mimo jiné z popírání a schvalování genocidy, dnes bude pokračovat Obvodní soud pro Prahu 1, informuje server ParlamentniListy.cz.

Adam Benjamin Bartoš | foto: stalo-se.cz – Radek Velička

Soud by dnes měl vyslechnout „znalce,“ který ve svém posudku označil Bartošovo jednání za formu „neonacismu.“ Soudkyně Pavla Hájková při minulém jednání nevyloučila, že by dnes mohla rozhodnout. Bartošovi hrozí až tříleté vězení.

„Podle obžaloby Bartoš vydával protižidovské knihy a ve svých projevech, článcích nebo komentářích na internetu přisuzoval Židům pouze negativní vlastnosti. Předkládal prý překroucená, selektivně vybraná a neprokázaná tvrzení, kterými se snažil upevnit předsudky o škodlivosti židovského národa, imigrantů a muslimů,“ informuje o politickém procesu autor článku.

Adam Benjamin Bartoš vinu popírá, hájí se tím, že má právo na svobodný projev. Bude Adam Bartoš dalším politickým vězněm dnešní totality?

Reklama: