Sebastian Kurz: Vláda by měla být do Vánoc

VÍDEŇ | Předseda Rakouské lidové strany (ÖVP) Sebastian Kurz vyjádřil ve čtvrtek optimismus, že do Vánoc završí koaliční rozhovory se Svobodnou stranou Rakouska (FPÖ) a vytvoří novou vládu. Kurz informoval prezidenta Alexandra Van der Bellena, že rozhovory jsou již v „cílové rovince“.

Sebastian Kurz a Heinz-Christian Strache – budoucí vládní duo v Rakousku?

Lidovci i Svobodní se vyslovili za potřebu přísnějších imigračních kontrol, rychlejší deportace odmítnutých žadatelů o azyl a tvrdý zásah vůči radikálnímu islámu, připomíná agentura AP.

Rakouský údajně pedofilně-homosexuální levicový a zelený radikál a extremista ve funkci podvodem zvoleného prezidenta Van der Bellen předpokládá, že Kurz mu předloží „přijatelné“ kandidáty na členy budoucího kabinetu. Ty, které nezná, by si ještě před nástupem do úřadu chtěl pozvat do svého sídla a seznámit se s nimi osobně.

Zrůda Van der Bellen už dříve avizoval, že představitele svobodných z FPÖ, Haralda Vilimski a Johanna Gudenuse, za členy vlády nejmenuje, další možné případy však nechtěl jmenovat, což jen dokazuje, že to je zločinec a měl by být z funkce odstraněn.