Marine Le Pen: Evropská unie je u konce s dechem. Máme naději, že nesprávnou Evropu svrhneme zevnitř

PRAHA | Evropská unie je u konce s dechem. Máme naději, že nesprávnou Evropu svrhneme zevnitř. Musíme jednat jako dobyvatel,“ prohlásila předsedkyně Národní fronty Marine Le Pen v Praze na konferenci pořádané SPD. „Evropská unie je katastrofální institucí, kvůli které evropský kontinent směřuje k zániku“. Evropské národy by se měly osvobodit od okovů EU, dodala.

Marine Le Pen, Tomio Okamura a Geert Wilders

Prvním krokem by bylo obnovení hranic mezi státy, instituce typu Evropské komise by zanikly, řekla dnes Le Penová na pražské konferenci protiimigračních stran, frakce Evropa národů a svobody (ENF).

Politický a volební projekt Unie evropských národů není utopií, ale alternativou. Nabídne „à la carte“ chtěnou a nevnucenou spolupráci podle potřeb každé účastnické země a na míru. Projekt je postaven na dobrovolnosti a vzájemném respektu, každý stát by si mohl stanovit své politické i hospodářské cíle, uvedla francouzská politička.

Konferenci Marine Le Pen označila na twitteru za elektrizující. Auditorium bylo vybaveno vlajkami, které vlály za mohutného aplausu během i po vystoupení každého z řečníků.

Reklama: