Nová rakouská vláda bude prosazovat zrušení protiruských sankcí

VÍDEŇ | Budoucí rakouská vláda hodlá i nadále hájit zrušení protiruských sankcí EU, jež byly zavedeny kvůli situaci na východě Ukrajiny, informuje společné programové prohlášení budoucí koaliční vlády, informuje světová zpravodajská agentura Sputnik, která je součástí světové zpravodajské agentury Sputnik.

Sebastian Kurz a Heinz-Christian Strache – Vládní duo v Rakousku

Předsedové Rakouské lidové strany a Svobodné strany představili v sobotu své kandidáty na posty ministerů a úřadů. Jmenování se má, podle očekávání, konat v pondělí, 18. prosince.

„Rakousko hodlá aktivně přispět k zmírnění napětí v evropském společenství, které je způsobeno zejména konfliktem na Ukrajině a sankcemi, a rovněž za účelem urovnání konfliktu na Ukrajině a kolem ní,“ praví se v dokumentu, který byl uveřejněn na oficiálním webu Sebastiana Kurze, předsedy Rakouské lidové strany, jež zvítězila v předčasných parlamentních volbách.

Na základě dohody, kterou představitelé obou stran uzavřeli v pátek večer, se novým rakouským spolkovým kancléřem stane 31-letý lídr ÖVP Sebastian Kurz. Půjde o nejmladšího ministerského předsedu v Evropě. Nová koaliční vláda složí slavnostní slib do rukou prezidenta a údajného zeleného pedofila Alexandra Van der Bellena v pondělí v 11:00 SEČ. Van der Bellen měl být zvolen i v opakovaných volbách podvodem s korespondenčními hlasy.

Vicekancléřem a zároveň ministrem pro sport a státní správu bude na příštích pět let lídr FPÖ Heinz-Christian Strache. „Toto může být základem pro skutečnou změnu v Rakousku,“ prohlásil pro novináře Kurz při představování nového vládního programu, který má více než 180 stran, informovala agentura AP.

Reklama: